Bransoletka na pomoc życiu – Project Lifesaver.

Istnieje kolejna możliwość stałego monitoringu przebywających w domu osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych czy tez starszych i nie w pełni samodzielnych.

Wynalazek Project Lifesaver jest sposobem na umożliwianie im samodzielnego wychodzenia z domu. Urządzenie daje znać w przypadku zagubienia się takiej osoby. Element który pozwala na monitoring chorego jest bransoletka z nadajnikiem która umożliwia założyć na nadgarstek lun kostkę nogi. Jest ona wyposażona w chip GPS, dzięki czemu w dowolnym momencie można w dokładny sposób sprawdzić gdzie się ona znajduje waz z nosząca ją osobą. System jest często wykorzystywany o zwiększenia bezpieczeństwa osób które mają zaburzenia świadomości, z niepełnosprawności intelektualną lub występują u nich zaburzenia ze spektrum autyzmu. W normalnych warunkach odnalezienie zaginionej osoby jest kwestią minimum kilku godzin. Niestety bardzo często poszukiwania trwają dłużej a czas w takim wypadku działa na niekorzyść chorego. Osoby które korzystają z monitoringu Project Lifesaver są zwykle odnajdywane w przeciągu półgodziny od stwierdzenia zaginięcia osoby. Istotnym faktem jest również to iż system w poszukiwaniu osób zaginionych ma 100% skuteczności.

Niestety u nas w Polsce jeszcze nie można korzystać z tego mechanizmu, ale możliwe, że wkrótce w naszym kraju ktoś zaproponuje podobny pomysł na wykorzystanie GPS we współpracy z ratownikami.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze