Jak namówić dziecko do jedzenia warzyw?

warzywa222.JPG

Brytyjscy naukowcy na łamach czasopisma PLOS ONE informują, że kapryśne dzieci można zachęcić do jedzenia większej ilości warzyw po przez oferowanie im zdrowej żywności od 5 do10 razy dziennie. Badacze zapewniają, że zachowanie wytrwałości w swoim działaniu przyniesie oczekiwane efekty.

Naukowcy również twierdzą, że rodzice powinni wprowadzać nowe warzywa do jadłospisu swoich pociech regularnie, zanim maluchy skończą 2 latka.

Badanie obejmowało 322 brytyjskie, francuskie i duńskie dzieci znajdujące się w przedziale wiekowym od 4-38 miesięcy (3 lata i 2 miesiące).

Wyniki obserwacji podważyły popularny mit mówiący, że smak warzyw powinno się czymś zamaskować (posłodzić), aby dzieci konsumowały je w większych ilościach.

Obserwacje pokazały również, że 21% dzieci za każdym razem zjadało ponad 2/4 porcji karczochów, 40% nauczyło się jeść więcej warzyw wraz z upływem czasu, 16% dzieci jadło za każdym razem mniej niż 10 gram (nawet po 5 zaoferowaniu papki z karczochów).

Prof. Marion Hetherington wyjaśniła także, dlaczego wiek, w którym przyzwyczajamy dziecko do spożywania warzyw jest ważny. Wytłumaczyła, że dzieci są bardziej otwarte na nowe doświadczenia kiedy są młodsze i dlatego chętniej jedzą warzywa, a po upływie 24 miesięcy stają się niechętne do próbowania nowych rzeczy i zaczynają odmawiać jedzenia.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania