Dlaczego picie wody jest takie ważne dla zdrowia

Skóra - zdjęcie partnera

Woda jest ważna! Bardzo często możemy usłyszeć, że należy pić jak najwięcej wody, w wielu schorzeniach, również w zaleceniach przeczytamy lub usłyszymy, do znudzenia „pij dużo wody”, ale właściwie dlaczego? Po co nam tak dużo wody?

Woda to lepsze trawienie

Picie dużych ilości wody wpływa na poprawę procesów trawiennych i metabolizmu. Dzięki temu łatwiej nam schudnąć, zachować witalność i piękny wygląd. Dzięki odpowiedniej ilości wody pokarmy, które przyjmujemy, są odpowiednio transportowane poprzez układ pokarmowy. Organizm małego dziecka składa się z wody aż w 75%, osoby dorosłej w około 60%. Tak więc z pewnością woda jest człowiekowi niezbędna do prawidłowego funkcjonowania.

Odchudzanie a woda

Już o nim wspominaliśmy wyżej, jednak warto podkreślić, że picie dużych ilości wody poleca się osobom niemal na każdej diecie odchudzającej. Jednak należy pamiętać, że powinno się ją wypijać pomiędzy posiłkami, a nie w trakcie. Wodę pijemy również na czczo i przed położeniem się spać. Jej stosowanie zmniejsza uczucie sytości, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej nam ograniczyć ilość spożywanych pokarmów. Według badań, aby schudnąć, należy pić jak najwięcej wody i zastąpić nią wszelkie inne napoje, szczególnie te słodkie i gazowane.

Oczyszczanie organizmu

Wypijanie dużej ilości wody sprawia, że wspieramy nasz organizm w usuwaniu toksyn i niepotrzebnych substancji, które najczęściej wydalane są wraz z moczem. Nawet przy tak powszechnej u kobiet dolegliwości, jak zapalenie pęcherza moczowego picie dużej ilości wody może przyspieszyć wyleczenie, bo niejako „wypłuczemy” bakterie.
Lepsza wytrzymałość fizyczna

Organizm powinien być odpowiednio nawodniony, szczególnie u osób aktywnych, gdyż spadek nawodnienia, może stanowić przyczynę kontuzji lub spadku formy. Tkanki naszego ciała potrzebują wody dla prawidłowego funkcjonowania, również mięśnie. Picie wody w czasie wysiłku podnosi efektywność organizmu.
Regulacja temperatury ciała

Jeśli nasz organizm jest odpowiednio nawodniony, to potrafi samodzielnie uniknąć przegrzania w upalne dni lub w czasie i po wysiłku. Skraplanie się potu jest metodą termoregulacji jednak, aby do niego dochodziło, w organizmie musi być woda.

Poprawia stan skóry

Nasza skóra, aby była piękna, potrzebuje nawilżenia, nie tylko w postaci kremów i innych właściwych kosmetyków. Picie wody również poprawia jej kondycje i wygląd, dlatego wodę warto pić również dla urody.

Co jeszcze daje picie dużych ilości wody?

Woda chroni nasz organizm, ponieważ stanowi składnik wszystkich płynów ustrojowych. Stanowi ochronę dla rdzenia kręgowego, mózgu czy gałki ocznej. Oprócz tego woda idealnie gasi pragnienie i zapobiega niebezpiecznemu dla zdrowia i życia odwodnieniu organizmu.
Picie wody to zdrowie i należy po nią sięgać przy każdej okazji, rezygnując z innych niezdrowych płynów. Nasz organizm potrzebuje jej, aby prawidłowo funkcjonować, bronić się i zwalczać infekcje. Naturalny składnik naszego ciała, który musimy stale uzupełniać, może nam zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania