Dzieci są świadome rodzicielskich konfliktów

smoczek,  Aleksandr Kutsayev / www.freedigitalphotos.net

Według badań opublikowanych w Psychological Science mózg niemowlęcia reaguje na odgłosy kłótni nawet podczas snu. Mózgi dzieci odbierają podniesiony ton głosu.

Stres wiążący się z maltretowaniem czy dorastaniem w specjalnej placówce może wpłynąć na rozwój dziecka. Badanie pokazuje jednak, że każde nowe doświadczenie kształtuje mózgi dzieci, więc nawet niewielki stres może mieć wpływ na dziecko i to jak jego mózg będzie radził sobie ze stresem i emocjami.

Badanie przeprowadzono na śpiących dzieciach w wieku 6-12 miesięcy. Do badania aktywności mózgu posłużono się rezonansem magnetycznym.

Podczas badania dzieci słyszały zdania wypowiedziane w różny sposób: ze złością większą lub mniejszą, radością lub zdania wypowiedziane neutralnym głosem.

Badanie pokazało, że odmienna tonacja powodowała odmienną aktywność mózgu. Odkryto, że niemowlęta wystawione na słuchanie domowych kłótni w przeciwieństwie do tych, które żyły w niekonfliktowym środowisku jak twierdziły matki wykazywały większą reakcję na wzburzony, rozwścieczony głos w rejonach mózgu odpowiadających za stres i regulowania emocji.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania