Grypy i przeziębienia można będzie uniknąć?

przeziębienie,  graur razvan ionut / www.freedigitalphotos.net

Wyniki najnowszych badań dotyczących przeciwdziałania przeziębieniu i grypie zostały zaprezentowane podczas ostatniej konferencji ICAAC w San Francisco. Naukowcy z University Hospitals Case Medical Centre pokazali jak nowy doustny spray antyseptyczny Halo Oral Antiseptic jest w stanie zniszczyć nawet 99% drobnoustrojów.

Jest to pierwszy tego rodzaju preparat dostępny na rynku. Głównym autorem badania jest Frank Esper, specjalista od chorób zakaźnych w Rainbow Babies & Children's Hospital. Komentuje wyniki badań „Pomimo że choroby dróg oddechowych są istotną przyczyną śmiertelności na całym świecie, postęp w zakresie profilaktyki infekcji wirusowych jest niewielki. Spray Halo zapewnia wyjątkową ochronę przed zarazkami powodującymi m.in. grypę, czy nieżyt nosa”.

W skład nowego leku wchodzi głównie gliceryna i guma ksantanowa, które stanowią rodzaj mikrobiologicznej bariery, a także chlorek cetylopirydyniowy w roli środkaantyinfekcyjnego. Podczas testów sprawdzających właściwości nowego sprayu wykorzystano szczepy wirusa H1N1. Test wyszedł pozytywnie a jego przebieg opisał krótko dr Esper „Gliceryna i guma ksantanowa zapobiegały wnikaniu zarazków do układu oddechowego, natomiast CPC zabijał drobnoustroje”.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania