Czy insulina w postaci sprayu do nosa pomoże w leczeniu choroby Alzheimera?

prezent_dziadek.jpg

Co 67 sekund u kogoś w Stanach Zjednoczonych rozwija się choroba Alzheimera. Ponad 5 milionów Amerykanów cierpi na tę chorobę i jest ona odpowiedzialna za około pół miliona zgonów rocznie. Jednak w nowym badaniu, naukowcy Wake Forest Baptist Medical Center w Winston-Salem ujawniają, że być może znaleźli nową obiecującą metodę leczenia choroby- w postaci areozolu do nosa zawierającego insulinę.

Naukowcy kierowani przez dr Suzanne Craft - profesor gerontologii i geriatrii na Wake Forest - odkryli, że zastosowanie sprayu może być również skuteczne u pacjentów z łagodnymi zaburzeniami funkcji poznawczych (ang. mild cognitive impairment, MCI), które wpływają na około 10-20% ludzi powyżej 65 roku życia.

We wrześniu 2011 roku Medical News Today (MNT) donosiło o innym badaniu przeprowadzonym przez zespół dr Craft, które pokazywało, że insulina w sprayu do nosa poprawia pamięć u pacjentów z chorobą Alzheimera oraz u pacjentów innymi zaburzeniami poznawczymi.

W tamtym badaniu, uczestnicy otrzymali 20 lub 40 jednostek międzynarodowych (jm) insuliny poprzez donosowe urządzenie do podawania leków. Jednak w najnowszym badaniu, zespół podawał ochotnikom za pomocą tego samego urządzenia 20 lub 40 jm insuliny detamir- wolno działającego analogu insuliny ludzkiej o wydłużonym czasie działania, czyli formy insuliny, która zapewnia długotrwałe efekty, w porównaniu ze "zwykłą" insuliną.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania