Już niedługo pojawi się lek, który zatrzyma chorobę alzheimera!

prezent_dziadek.jpg

Obecne szacunki pokazują, że do 2050 roku liczba chorych na alzheimera może się podwoić. Naukowcy dają nam jednak nadzieję. Okazuje się bowiem, że wynaleziono lek mogący zapobiegać tej chorobie i skutecznie ją zatrzymać. Już niedługo lek pojawi się w aptekach.

Choroba alzheimera może być dziedziczna, bądź wynikać ze sposobu życia. Chorują na nią najczęściej osoby po ukończeniu 60 roku życia. Nie określono jednoznacznych przyczyn jej występowania, w związku z czym nie ma również leku, który mógłby zatrzymać jej postęp. Osoby dotknięte chorobą alzheimera przyjmują obecnie preparaty, które jedynie spowalniają rozwój choroby i łagodzą jej objawy.

Naukowcy z Aberdeen University poinformowali, że za cztery lata zostanie wprowadzony do sprzedaży lek, który pozwoli nam zatrzymać świeży umysł do późnej starości. Lek o nazwie LMTX poza tym, że ma spowalniać rozwój choroby, znacznie skuteczniej niż obecnie dostępne leki, ma ją również zatrzymać. Wynalazcy zalecają zażywanie go po ukończeniu 60 roku życia, co pozwoli uniknąć demencji – informuje Daily Mail

Lek uzyskał bardzo dobre wyniki w próbach klinicznych. Badania przeprowadzono z udziałem 1500 osób z łagodną, lub umiarkowaną postacią choroby alzheimera. Po dwóch latach stosowania, rozwój choroby u wolontariuszy był wolniejszy o 90 proc. Pacjenci byli dzięki temu bardziej pewni siebie i lepiej sobie radzili. Stosowanie leku nie wykazało żadnych skutków ubocznych.

Źródło: zdrowie.dziennik.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania