Odkryto 11 nowych genów zwiększających ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera

prezent_dziadek.jpg

Międzynarodowa grupa naukowców odkryła 11 nieznanych wcześniej genów, które zwiększają ryzyko rozwijania się u ludzi tej jednej z najczęstszych przyczyn demencji.

Badanie zostało opublikowane online, w tym tygodniu w Nature Genetics.

Liczna grupa osób z czterech zespołów pochodzących z 145 ośrodków akademickich na całym świecie obejmuje większość światowych ekspertów w genetyce choroby Alzheimera.

Wierzą, że odkrycie, które teraz przynosi całkowitą liczbę genów znanych ze zwiększania ryzyka rozwoju choroby Alzheimera (21), otworzy nowe możliwości badań w celu poprawy naszej wiedzy o mechanizmach, które są podstawą chorób wyniszczających mózg.

Prof Julie Williams, która prowadziła jeden z międzynarodowych zespołów mówi:
"Dzięki połączeniu wiedzy specjalistycznej i zasobów genetyków na całym świecie, jesteśmy w stanie przezwyciężyć nasze naturalne konkurencyjne instynkty, aby osiągnąć prawdziwy przełom w identyfikacji architektury genetycznej, która znacząco przyczyniła się do naszego odwzorowania choroby."

Prof. Williams jednak ostrzega, że ​​choć naukowcy znają teraz szczegóły 21 genów znanych ze zwiększania ryzyka rozwoju choroby Alzheimera, "duża część ryzyka genetycznego tej choroby pozostaje niewyjaśniona".

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania