"Łatwiej wykryć" raka prostaty za pomocą nowego typu MRI

cancer cell, by dream designs/ www.freedigitalphotos.net

Nowy typ obrazowania metodą rezonansu magnetycznego lub w skrócie MRI (ang. magnetic resonance imaging), zgodnie z wynikami nowych badań, wydaje się być mierzalnie lepszą metodą, która posłuży do wykrywania guzów raka prostaty w porównaniu do metody, która jest obecnie wykorzystywana. Autorzy badania uważają, że to odkrycie może mieć także znaczący wpływ na leczenie nowotworu prostaty.

W artykule opublikowanym w czasopiśmie Prostate Cancer and Prostatic Diseases, zespół naukowców z University of California w San Diego (UCSD) School of Medicine opisuje, jak nowa technika MRI- nazwana obrazowaniem-MRI o ograniczonym widmie (ang. restriction spectrum imaging-MRI, RSI-MRI)- daje mierzalnie lepsze wyniki w wykrywaniu guzów raka prostaty niż dotychczasowa standardowa metoda MRI ze wzmocnieniem kontrastu.

Pierwsza autorka dr Rebecca Rakow-Penner twierdzi:
"To nowe podejście stanowi bardziej niezawodną technikę obrazowania służącą do lokalizowania guzów. Zapewnia lepsze punkty docelowe dla biopsji, szczególnie w przypadku mniejszych guzów"

David S. Karow wyjaśnia natomiast, że RSI-MRI jest również cenne przy planowaniu operacji chirurgicznej oraz w obrazowaniu stopnia zaawansowania.

Twierdzi również, że ta nowa technika oferuje nieinwazyjny sposób dokładnej oceny zaawansowania guza (stadium), a także może przewidzieć jaki osiągnął stopnień. To może pomóc lekarzom w podjęciu odpowiedniej decyzji dotyczącej sposobu leczenia oraz ostatecznie umożliwić im dobranie jak najbardziej odpowiedniego i efektywnego leczenia.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania