Nowa terapia leczenia raka prostaty przynosi efekty

Beach mediation - freerangestock.com

Nowa terapia ultradźwiękowa okazuje się skuteczna i mało szkodliwa dla pacjenta. Została ona zastosowana poraz pierwszy w teście klinicznym i jak sie okazało przyniosła wspaniałe rezultaty. U 95% pacjentów poddanych terapi rak zanikł już w ciągu roku po leczeniu. Jedynie dziesięć procent doznało niepożądanych skutków ubocznych. Jest o bardzo dobry wynik zważywszy na to, że do tej pory skutki uboczne dotykały aż 50% pacjentów.

Rak prostaty jest drugą przyczyną śmiertelności w śród osób chorujących na raka, jednocześnie jest on najczęściej występującym rakiem u mężczyzn. W wielu przypadkach nie jest on nowotworem agresywnym i można z nim z powodzeniem żyć przez wiele lat nie poddając się żadnym terapiom. Niestety w innych przypadkach leczenie jest konieczne i czas gra tutaj kluczową rolę. Do tej pory istnieją sprawdzone już metody i terapie. Mówimy tu przede wszystkim o radioterapii i chirurgii. Niestety poddanie się tym zabiegom wiąże się z ryzykiem powikłań i efektów ubocznych. Mam tu na myśli takie przypadłości jak nietrzymanie moczu, impotencja, czy zaburzenia erekcji. Spowodowane są one uszkodzeniami tkanek i mięśni przylegających do guza.

Z tego właśnie powodu naukowcy na całym świecie próbują od dawna opracować metodę leczenia, która będzie mniej inwacyjna i szkodliwa dla pacjenta. Nowa terapia ultradźwiękowa została opracowana przez badaczy z University College w Londynie, a wyniki badań opublikował przegląd naukowy The Lancet Oncology. Jak podkreślają badacze, nowa technika jest bardzo obiecująca, a to że została już przetestowana w warunkach klinicznych daje nadzieję, że zostanie ona wprowadzona w życie już w najbliższych latach. Zanim jednak to się stanie potrzebne będą dalesze, prowadzone na większą skalę badania.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania