Można przywrócić utracony słuch.

słuch.jpg

Zanik słuchu nawet u osób w podeszłym wieku może być procesem odwracalnym – twierdzą przedstawiciele międzynarodowego zespołu badawczego wdrażającego metody walki z głuchotą.

Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Yale w USA, komórki odpowiedzialne za słuch które jeszcze nie obumarły, można przywrócić do prawidłowego funkcjonowania. Regeneracja cząsteczki ponadtlenku w efekcie terapia genowa może zapobiec obumieraniu komórek układu słuchowego.

Zamierające komórki w układzie słuchowym znajdują się we właściwym miejscu, jednak nie działają prawidłowo, są zatem - zdaniem portugalskiego uczonego dr Nuno Raimundo – zdolne do aktywności. W trakcie badań udało się dowieźć, że pełna sprawność słuchowa jest możliwa dzięki odmłodzonej cząsteczce ponadtlenku, znajdującej się w komórkach układu słuchowego, której reaktywacja może nastąpić w efekcie terapii genowej.

Możliwość wyleczenia głuchoty mają również osoby niesłyszące od wielu lat u których choroba nie była leczona. Dotyczy to przede wszystkim seniorów, dla których jest to szansa na przywrócenie słuchu, lub powstrzymanie postępującej choroby.

Poza opracowaniem terapii przywracającej słuch, amerykańscy naukowcy kontynuują badania nad przyczynami zamierania komórek układu słuchowego. Badania mogą potrwać nawet kilka lat.

Źródło: PAP

Badania kontynuują za

Badania kontynuują za publiczne pieniądze, a potem trzeba płacić niebotyczne sumy jeśli chce się skorzystać! Oczywiście jeśli w ogóle dopuszczą do obrotu, bo firmy produkujące aparaty słuchowe mogą stwierdzić że aparaty to lepszy interes - trzeba serwisować, wymieniać itp.; jest kasa, a jak od razu słuch się wyleczy to kasy już nie będzie...

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania