NeurON jako nowa pomoc dla osób z bezwładnością ruchową.

Inżynierowie z Politechniki Gdańskiej walczą w USA o wygranie głównej nagrody w finale światowego konkursu Intel Challange. Wynalazek Polaków jest urządzeniem przeznaczonym dla osób cierpiących na bezwładności ruchową - dzięki niemu możliwe stanie sie sterowanie wózkiem inwalidzkim lub będzie można obsługiwać komputer za pomocą myśli.

Intel Challange jest konkursem międzynarodowym, w którym chodzi o wybór najlepszego pomysłu na biznes. W finale w Berkeley startuje wiele projektów. Polscy reprezentanci z Politechniki Gdańskiej zawieźli do Stanów wynalazek noszący nazwę NaurON. Jak mówią o nim autorzy projektu, aby móc nim sterować za pomocą "mocy" umysłu czyli po prostu za pomocą myśli wystarczy włożyć specjale okulary a na głowę urządzenie EEG. Całość systemu jest podłączona do komputera lub komórkowego telefony użytkownika. Dzięki technologii EEG możliwe staje się sterowanie mechanizmami elektronicznymi dzięki naszym falom mózgowym, gestami twarzy czy też przy pomocy emocji. Na obraz z zainstalowanej w okularach kamery jest nakładana grafika D gdzie widnieją animowane modele, videa, zdjęcia a animacje są wyświetlane przez oczami użytkownika urządzenia na specjalnie zamontowanych wyświetlaczach wbudowanych w okulary. Urządzenie EEG, które obsługuje aplikacja NeurOn daje możliwość sterowania treściami w wirtualnym świecie.

NeurON jest nowym podejściem do sposobu obsługiwania mechanicznych i elektronicznych urządzeń, dzięki czemu osoby z bezwładnością ruchową będą mogły sterować wózki inwalidzkie czy obsługiwać swoje komputery przy pomocy tylko swoich myśli. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony pod koniec listopada.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania