Niski cholesterol a nowotwór nerki

cancer cell, by dream designs/ www.freedigitalphotos.net

Wydaje się, że niski poziom cholesterolu jest dobry dla naszego serca, jednak jak pokazuje nowe badanie, posiadanie niskiego poziomu cholesterolu nie jest dobrym objawem dla ludzi z nowotworem nerki, ponieważ jest związane ze zwiększonym ryzykiem zgonu.

Tobias Klatte z Medical University w Wiedniu wraz z kolegami napisali o swoich ustaleniach w czasopiśmie BJU International. Badacze sugerują, że badanie poziomu cholesterolu powinno być rozważone podczas monitorowania pacjentów z rakiem nerki.

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że związek między cholesterolem, zdrowiem i chorobami jest bardziej skomplikowany niż początkowo przypuszczano. Na przykład, w odniesieniu do nowotworu, badacze z USA zasugerowali, że istnieje podstawowy mechanizm, który wpływa zarówno na raka, jak i niski poziom LDL (tzw. "złego cholesterolu). Inne badania prowadzone przez zespół z Australii sugerują, że nowotwór rozprzestrzenia się z pomocą złego cholesterolu.

Nawet podział na "zły" i "dobry" cholesterol nie jest tak jednoznaczny jak się wydaje. W styczniu 2014 r. dowiedzieliśmy się jakie są złe strony HDL (zwanego "dobrym" cholesterolem), kiedy to badacze z Cleveland Clinic w USA odkryli proces molekularny, za pomocą którego HDL traci swoje właściwości ochronne i przczynia się do rozwoju chorób wieńcowych.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania