Nowy Bank Mleka Kobiecego

po0S73j7rD3H8Ax8nxx4GqQh4Rg337.jpg

Hasło nowo otwartego Banku Mleka Kobiecego głosi "Mamy mleko dla wcześniaka". Na dzień dzisiejszy jest to jedyna placówka tego typu w Polsce. Poprzedni bank mleka mieszczący się w Łodzi został zamknięty kilkanaście lat temu.

Niestety nie wszystkie matki są w stanie karmić piersią swoje dzieci. Są też takie, które wytwarzają więcej mleka niż potrzebują. Dzięki Bankowi Mleka Kobiecego kobiety cierpiące na niedobór mleka będą mogły skorzystać pomocy i z mleka innych matek.

Placówka została otwarta wczoraj w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Powstał z inicjatywy dr Aleksandry Wesołowskiej, prezes Fundacji Banku Mleka Kobiecego.

Jak dowodzą wieloletnie badania – mleka naturalnego nie da się zastąpić sztucznymi mieszankami. Profesor Ewa Helwich, Krajowy Konsultant ds. Neonatologii dodaje ponad to - ” Na krótką metę naturalne mleko dostarcza dziecku wszystkie niezbędne mu składniki, nie tylko odżywcze, ale też biologicznie aktywne, których w mieszance sztucznego mleka być nie może.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania