Skład mleka matki zależny od płci dziecka

karmienie piersią,  papaija2008 / www.freedigitalphotos.net

Naukowcy twierdzą, że pokarm dla niemowląt powinien być dostosowany dla chłopców i dziewczynek, tak aby odzwierciedlać różnice występujące w mleku matki, ponieważ skład pokarmu zależy od płci dziecka.

Naukowcy przebadali pokarm pochodzący zarówno od ludzkich, jak i małpich matek. Badania wykazały, że poziomy tłuszczu, białka, witamin, cukrów, minerałów i hormonów w mleku, znacząco się różnią, ale istnieje dowód, że mleko wytwarzane dla niemowląt płci męskiej i żeńskiej ma "stale różny skład".

Uzupełnianie mleka ma bezpośredni wpływ na wzrost dziecka, ale także na jego zachowanie i temperament. Naukowcy podejrzewają, że mleko matki może być dostosowane przez naturę tak, aby zaspokajać różne potrzeby wzrostu odmienne dla płci.

W przemówieniu podczas spotkania American Association for Advancement of Science w Chicago, Prof Katie Hinde opisała swoje badanie prowadzone z udziałem rezusów, które pokazało, że matki produkowały mleko zawierające o 35% więcej tłuszczu i białka po urodzeniu dzieci płci męskiej, a w przypadku gdy męski potomek był pierworodny, mleko było nawet bardziej bogate w te składniki.

Źródło: guardian.co.uk

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania