Ostatnie chwile pracy nad szczepionką

Szczepionka na chorobę denga opracowywana przez Sanofi-Aventis właśnie weszła w ostatni etap doświadczeń. Jeżeli wyniki doświadczeń będą dobre, szczepionka zostanie w końcu udostępniona i wypuszczona na rynek medyczny, a dzięki niej będzie można ochronić część ludności na świecie.

Przyszła szczepionka przeciwko dendze została stworzona przez farmaceutyczne laboratoria Sanofi-Aventis. Kandydatka na szczepionkę właśnie weszła w ostateczną fazę testów. Badania kliniczne fazy III, które właśnie zostały rozpoczęte w Australii, muszą potwierdzić skuteczność produktu na 4 serotypy wirusa dengi. Jeżeli po zakończeniu doświadczeń szczepionka zostanie udostępniona i skomercjalizowana, będzie mogła zapewnić uniwersalna ochronę przeciwko zakaźnej chorobie, coraz bardziej rozprzestrzeniającej się w wielu miejscach na całym świecie. Choroba ta rozpoczęła ekspansję ludzkich organizmów na Antylach Francuskich i rok rocznie dotyka od 60 do aż 200 mln ludzi na całym świecie. Badania III fazy przedstawiają sobą odstani etap badań klinicznych nad szczepionką, jeszcze przed prośba o autoryzację i o wejście produktu na rynek, która musi zostać zatwierdzona przez odpowiednie władze.

Poprzednie badania kliniczne były przeprowadzone w USA, Azji i Ameryce Łacińskiej na dorosłych i dzieciach, gdzie po otrzymaniu 3 dawek szczepionki immunitarna odpowiedź każdego uczestnika przeciw 4 serotypom wiruda dengi została określona jako „wyważona”. Naukowcy zwracają uwagę na zarówno rezultaty tych badań jak i na badania australijskie, których wyniki zostaną przedstawione na 59 konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Tropikalnej oraz Higieny. Dodatkowo są opracowane komary genetycznie zmodyfikowane, które mają stać się nie-nosicielami wirusa.

Źródło: medigo.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania