Powróci wniosek o obowiązkową cytologie i mammografie?

rak_piersi.jpg

Projekt regulacji która miała wprowadzać obowiązkowe badania mammograficzne i cytologiczne dla pracujących kobiet wzbudzał sprzeciw wielu środowisk lecz mimo to resort zdrowia chce Wójcic o sprawy profilaktyki lecz teraz w innej formie.

Jak podają media w MZ powstaje właśnie nowy projekt gdyż dla resortu zdrowia temat profilaktycznych badań Est bardzo ważny. Jak donoszą nieoficjalne wiadomości Ministerstwo zdrowia chce wpisać obowiązek poddawania się badaniom profilaktycznym do ustawy o zdrowiu publicznym jak również chce postawić na jak najnowszą i nowoczesna akcję profilaktyczną. Jolanta Fedak szefowa resortu pracy która wcześniej była pierwszą do krytykowania tego projektu podtrzymuje nadal iż był on nietrafionym pomysłem gdyż połowa populacji kobiet jest niepracująca a co za tym idzie nie była by objęta tymi badaniami. Według niej należałoby zwrócić się dole karzy rodzinnych aby zachęcali swoje pacjentki do badań.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Do takich badań nie wolno

Do takich badań nie wolno nikogo zmuszać. Są one inwazyjne i mogą być szkodliwe - naświetlanie i ściskanie piersi. Dlaczego nie mówi się o przymusie badań prostaty i kiszki stolcowej dla mężczyzn? Bo kobiety w Polsce to podludzie? Żyjemy w UE, a nie w Korei Płn. Może tam wolno tak traktować kobiety. w Europie -nie.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania