Przebarwienia - 3 sposoby na rozjaśnienie skóry

Rozjaśnienia twarzy - zdjęcie partnera

Każda z nas marzy o twarzy idealnej, gładkiej, bez przebarwień. Jednak los płata nam figle i po wakacyjnym urlopie najczęściej wracamy z ciemniejszymi plamkami na twarzy lub ciele. Czasem plamy te powstają w wyniku zmian hormonalnych lub są pozostałością po trądziku. Bez względu jednak na ich przyczynę, należy jak najszybciej zająć się ich rozjaśnianiem, by cieszyć się znów jednolitym i ładnym kolorem skóry.

3 sposoby na rozjaśnianie skóry twarzy

Podstawowym sposobem na rozjaśnienie skóry twarzy jest sięgnięcie po serum lub krem rozjaśniający przebarwienia. Kosmetyki tego typu zawierają zarówno substancje złuszczające, jak i wybielające. Substancjami złuszczającymi, spotykanymi w najlepszych kremach na przebarwienia np. marki Neostrata, jest neoglukozamina, czy kwasy AHA i BHA. Usuwają one martwy naskórek i odsłaniają nowsze, jaśniejsze jego warstwy. Ponadto stymulują komórki do odnowy. Kremy do twarzy na przebarwienia bogate są również w  składniki wybielające takie jak: wyciąg z mącznicy lekarskiej, brzozy, lukrecji, pietruszki, cytryny, czy morwy. Niektóre z preparatów na przebarwienia skóry posiadają w swoim składzie także substancje hamujące produkcję melaniny np. kwas kojowy.

Drugim sposobem na przebarwienia są peelingi chemiczne, które można wykonać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Do tego typu zabiegów używane są zwykle kwasy i to w wysokim stężeniu. Stąd przy ich nakładaniu niezbędna jest fachowa pomoc. Kwasy pozwalają na usunięcie najbardziej opornych i ciemnych plam, złuszczają bowiem naskórek w głębokich jego warstwach i mobilizują komórki do odnowy. Po serii takich zabiegów możemy się spodziewać bardziej ujednoliconego koloru cery. Musimy jednak pamiętać, że często po zabiegach z kwasami występuje podrażnienie i nadmierne łuszczenie się skóry.

Trzecim ze sposobów na przebarwienia jest laser. Stosuje się go na najbardziej oporne plamy, w szczególności te, które są pozostałością po trądziku, choć nie tylko. Zabieg przy użyciu lasera polega na niszczeniu skupisk melaniny i rozbiciu ich na mniejsze cząsteczki, które organizm jest w stanie później sam wchłonąć. Aby uzyskać jednolitą cerę, konieczne jest skorzystanie z co najmniej trzech zabiegów. Za to efekt laserowego usuwania przebarwień jest bardzo trwały a wyrównanie kolorytu skóry doskonale widoczne.

Jak zapobiegać przebarwieniom?

Samo rozjaśnianie skóry nie wystarczy, aby cieszyć się jej jednolitym kolorem. Równie ważna jest jej pielęgnacja i odpowiednia ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak np. promienie UV. Ochrona przed słońcem jest bardzo istotna w przypadku przebarwień. Słońce działa niekorzystnie zarówno na skórę trądzikową, starzejącą się, jak i wrażliwą i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia na nich ciemniejszych plam. Również zdrowa skóra może w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce zyskać „pamiątkę” w postaci przebarwień. Dlatego podstawowym działaniem, które pozwoli zapobiec powstawaniu ciemniejszych plam, jest regularne stosowanie kremu z wysokim filtrem np. SPF 30 +.

Polecam zabiegi z kwasem

Polecam zabiegi z kwasem mlekowym u kosmetyczki. W Białymstoku taki zabieg kosztuje 80 zł. Jestem już po 4 i naprawę widzę efekty.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania