Rodzice, którzy modlili się o uzdrowienie umierającej córki są winni nieumyślnego zabójstwa.

biblia, By Arvind Balaraman /www.freedigitalphotos.net

Sąd orzekł, że modlenie się o ratunek dla dziecka, zamiast poszukiwania leczenia szpitalnego nie jest obroną przed odpowiedzialnością karną.

Amerykański przypadek koncentruje się na 11-letniej Madeline Kara Neumann, która zmarła z powodu niezdiagnozowanej cukrzycy. Kiedy jej rodzice modlili się do Boga, aby ją uratować, stała się zbyt chora, aby chodzić i mówić.

Małżeństwo Neumanns utrzymywało, że wyroki skazujące są niezgodne z konstytucją, ponieważ prawo stanu pozwala mieszkańcom na przeprowadzanie „leczenia przez modlitwę”.

To pierwszy raz, kiedy sąd w stanie uwzględnił, że wiara rodziny w uzdrowienie jest karygodna, kiedy umiera dziecko.

Adwokat Dale'a Neumanna, Steven Miller, powiedział amerykańskim mediom, że orzeczenie Sądu Najwyższego Wisconsin skutecznie eliminuje prawny immunitet na leczenie modlitwą.

”Gdybym doradzał rodzicom w uzdrawianiu wiarą, powiedziałbym, że to nie jest zaszczytem. Oni bardzo by się tym zniesmaczyli.”

Neumann, której rodzice są chrześcijanami nurtu pentekostalnego (zielonoświątkowy), zmarła w swoim domu w Weston, w stanie Wisconsin, w marcu 2008 roku. Według opinii Sądu Najwyższego jej rodzice wierzą, że wizyty u lekarza są zbliżone do czczenia fałszywego bożka.

"Wierzą, że istnieją podłoża duchowe powodujące chorobę, a ich modlitwa i silne przekonania religijne wyleczą wszystkie problemy zdrowotne, jakie ich napotykają.”

Obydwoje rodziców, którzy zostali osobno uznani za winnych lekkomyślnego zabójstwa drugiego stopnia powiedziało, że nie miało pojęcia, że Kara była na skraju śmierci.

Dzień przed tym jak ich córka zmarła, jej ojciec Dale Neumann zamieścił wiadomość na chrześcijańskim forum o temacie „Pomocy nasza córka potrzebuje modlitwy alarmowej!!!”

Powiedział: "Potrzebujemy porozumienia w modlitwie w intencji naszej najmłodszej córki, jest bardzo słaba i blada, w tej chwili prawie bez sił."

Pomimo błagania babci, by zabrali córkę do lekarza i sugestii dziadka, że leczenie rodziców jest odwadniające, Leilani Neumann powiedziała, że otrzyma chwałę Bożą.

Po tym jak dziewczynka zmarła, jej matka powiedziała policji, że Bóg sprawi by Kara powstała z martwych.

Oboje rodziców odbywało miesiąc kary, co roku przez 6 lat, jeden z rodziców odbywał karę każdego marca, a drugi każdego września.

Źródło: www.huffingtonpost.co.uk

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania