Seler i pietruszka pomocne w walce z rakiem piersi?

rak_piersi.jpg

Naukowcy z University of Missouri odkryli, że „apigenina” (substancja zawarta w selerze i pietruszce) ma wpływ niektóre rodzaje nowotworów piersi. Pierwsze badania zostały przeprowadzone na myszach i dają wielkie nadzieje na to, że apigenina stanie się nowym i silnym narzędziem do walki z rakiem piersi.

Profesor Salman Hyder, specjalista w dziedzinie nauk biomedycznych z College of Veterinary Medicine oraz Dalton Cardiovascular Research Center na University of Missouri opowiada o wynikach badań: „Wiemy, że apigenina spowalnia postęp komórek ludzkiego nowotworu piersi na trzy sposoby: powodując śmierć komórek, hamując ich rozprzestrzenianie się oraz redukując ekspresję genu związanego z rozwojem raka”.

Dodaje także „Naczynia krwionośne, odpowiedzialne za odżywianie komórek nowotworowych, miały również mniejsze średnice u mysz leczonych przy pomocy apigeniny niż u mysz nieleczonych (…) Mniejsze naczynia oznaczają ograniczony przepływ substancji odżywczych do guza, a także mogą służyć zarówno do głodzenia raka, jak i do ograniczania jego zdolności rozprzestrzeniania się.”

Wyniki tych badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Hormones and Cancer. Badania prowadzone były na specjalnie wyhodowanych do tego celu myszach, którym wstrzyknięto komórki raka piersi.

Źródło: biomedical.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania