Spożywanie orzechów w ciąży obniża ryzyko alergii u dziecka

orzechy włoskie

Reakcje alergiczne na orzeszki ziemne i orzechy mogą wahać się od łagodnych do zagrażających życiu. Ale nowe badania sugerują, że kobiety w ciąży, które nie są uczulone na orzechy/rośliny strączkowe, i które spożywają ich większe ilości podczas ciąży, zmniejszają ryzyko powstania alergii pokarmowej u dziecka.

Badanie opublikowano JAMA Pediatrics.

Autorzy badania pamiętają, że częstość występowania alergii na orzeszki ziemne u dzieci wzrosła ponad trzykrotnie w Stanach Zjednoczonych w latach 1997 i 2010. Dane sugerują, że 1,4% dzieci ma teraz alergię na orzechy.

Ponieważ alergie na orzechy drzew orzechowych lub na orzeszki ziemne są zazwyczaj rozpoczynają się w dzieciństwie wraz z pierwszą ekspozycją, naukowcy z Dana-Farber Children Cancer Center w Bostonie przyjrzeli się związkowi między ciężarnymi matkami, które jedzą orzeszki ziemne lub orzechy i ryzykiem takich alergii u swoich dzieci.

Kierowani przez dr A. Lindsay Frazier badacze, analizowali dzieci matek, które zgłosiły swoją dietę w trakcie, przed lub po ciąży. Była to część badania "Nurses 'Health Study II".

W sumie w badaniu wzięło udział 8205 dzieci, z których 308 miało alergie pokarmowe, w 140 przypadkach alergię na orzeszki ziemne i orzechy.

Dzieci, których matki nie miały alergii i które spożywały największe ilości orzeszków ziemnych i orzechów z drzew orzechowych - pięć razy w tygodniu lub częściej - miały najniższe ryzyko rozwoju alergii pokarmowej.

Naukowcy jednak pamiętają, że tego mniejszego ryzyka alergii na orzeszki ziemne i orzechy nie stwierdzono u dzieci, których matki miały alergię.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania