Suplementy diety wspomagające potencję zostaną wycofane!

ręka męska, by stockimages/ www.freedigitalphotos.net

Dwa suplementy diety, stosowane przez mężczyzn i stosowane jako środki wspomagają potencję zostały wstrzymane w obrocie przez Inspekcję Sanitarną, w związku z podejrzeniem że mogą zawierać niebezpieczne substancję.

Środki "BeMAN" oraz "NoEND pochodzące z Cypru, według badaczy mogą zawierać niedozwolone i niebezpieczne substancje w swoim składzie. Wstępne badania wykazały w nich obecność farmakologicznie czynnych substancji, takich jak dimetylosildenafil (pochodna sildenafilu) i ikaryna.

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego – Jan Bondar poinformował, że po otrzymaniu wyników podjęto natychmiastową decyzję w sprawie wycofania suplementów diety. Inspektorzy Sanitarni zostali zobowiązani do pobrania reprezentatywnych próbek innych serii produktów i w momencie stwierdzenia wprowadzenia produktów niebezpiecznych co do których istnieje podejrzenie (uzasadnione), że ich skład jest zafałszowany niedozwolonymi substancjami farmakologicznie czynnymi – o powiadomienie prokuratury.

Wprowadzenie do obrotu środka spożywczego, który jest zepsuty, lub zafałszowany podlega grzywnie, bądź karze ograniczenia, lub pozbawienia wolności.

Sanepid powinien również dokonać powiadomień alarmowych w ramach europejskiego Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF).

Źródło: zdrowie.dziennik.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania