Jak 1 minuta intensywnych ćwiczeń może poprawić zdrowie?

ćwiczenia mężczyzna, by Ambro / www.freedigitalphotos.net

Jeśli odkładasz wykonywanie ćwiczeń ze względu na ograniczenia czasowe, to być może powinieneś poszukać innego pretekstu, bo twój jest już nieaktualny. Nowe badania sugerują, że zaledwie 60 sekund intensywnych ćwiczeń 3 razy w tygodniu może przynieść tak samo duże korzyści dla zdrowia, jak dłuższy, konwencjonalny trening wytrzymałościowy.

Główny autor badania prof. Martin Gibala na Uniwersytecie McMaster w Ontario w Kanadzie wraz ze współpracownikami opublikowali niedawno swoje odkrycia w czasopiśmie PLOS One.

To, że ćwiczenia są dobre dla zdrowia, nie jest żadną tajemnicą. Ich wykonywanie zmniejsza ryzyko otyłości, cukrzycy typu 2, chorób serca oraz ryzyko występowania innych warunków zdrowotnych.

Chociaż przyczyn niećwiczenia jest wiele i różnią się od siebie, jedną z najbardziej powszechnych jest "brak czasu". Nowe badania przeprowadzone przez prof Gibala i współpracowników kwestionują tę wymówkę, po swoim odkryciu, które pokazuje, że krótkie wybuchy intensywnych ćwiczeń są tak korzystne, jak dłuższy trening wytrzymałościowy.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania