Jak pić piwo, żeby nie mieć kaca?

beer, by Idea go/ www.freedigitalphotos.net

To bardzo dobra wiadomość dla miłośników piwa. Okazuje się bowiem, że istnieje sposób - bardzo prosty - dzięki któremu picie piwa nie przyczyni się następnego dnia, do bólu głowy. Jak możemy uniknąć kaca? Naukowcy sprawdzili.

Jak się okazuje, picie piwa powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniej szklanki. Kształt wybranego naczynia wpływa na tempo picia a tym samym na ryzyko upicia się i wystąpienia kaca.

Naukowcy dowodzą, że najlepiej do picia piwa nadają się szklanki z prostymi ściankami. Z takich szklanek pije się wolniej a co za tym idzie – mniej. Czas picia ze szklanki prostej jest wolniejsze o ok. 60% od picia z szklanki rozszerzającej się, bądź pękatej – informuje pismo „PLoS ONE”

Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu przeprowadzili eksperyment z udziałem 159 osób. Wolontariusze otrzymali pół litra piwa w różnych szklankach. Z zaokrąglonej szklanki wypicie zajęło średnio 7 min, zaś z prostej ok. 11. Różnica wynika z faktu, że ciężej jest ocenić ilość wypitego alkoholu, jeśli szklanka jest np. szersza u góry. Pijemy przez to szybciej a tym samym więcej.

Źródło: zdrowie.dziennik.pl

A ja pijępiwo z puszki.

A ja pijępiwo z puszki.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze