W Europie został dozwolony nowy-stary lek przeciwko AIDS.

antybiotyki_txt_300x0_romiar-niestandardowy.jpg

Nowy antyretrowirusowy farmaceutyk noszący nazwę Viramiune właśnie otrzymał pozwolenie na wejście na europejski rynek leków. Lek jest produktem niemieckiego laboratorium farmaceutycznego Boehringer Ingelheim. Co jest w nim takiego nowego - tak na prawdę nic lecz a cała nowość w nim polega na tym iż zażywa się go tylko raz w ciągu 24 godzin a nie tak jak to było wcześniej 2 razy.

Na dzień dzisiejszy osoby będące seropozytywne przechodziły przez terapie właśnie przy pomocy leku Viramune i musiały zażywać 2 pastylki w ciągu dnia tego leku. Nie wspominając już o dodatkowo zażywanych lekach antyretrowirusowych. Pacjenci mogli pogubić się w tym i wielu z nich po prostu zapominało o zażyciu kolejnej tabletki w ciągu dnia. Dlatego też generalnie molekuła ta nie jest zbyt często używana gdzie np. we Francji lekarze woleli do tej pory przepisywać inhibitory proteazy zamiast ten lek. Niemieckie laboratoria Boehringer Ingelheimktóre produkują Viramune poszły na rękę wielu chorym i stworzyły nową wersję leku. To również oznacza iż od tej pory wystarczy ze chory będzie zażywał tylko 1 dawkę i będzie miał taki sam efekt leczenia co przy poprzednich 2 tabletkach leku., przez co pacjenci będa mieli większą łatwość w przestrzeganiu leczenia. Laboratorium Boehringer Ingelheim ogłosiło komunikat w którym zawarta jest informacja o otrzymaniu zezwolenia na wypuszczenie takiej formy leku na europejski rynek. Firma dodaje również iż zdrowotne władze USA już wcześniej pozytywnie rozpatrzyły nowa formułę starego leku i ją zatwierdziły.

W praktyce to oznacza iż dzięki nowostworzonej formule Boehringer Ingelheim w dalszym ciągu zachoruje swój monopol na molekułę gdyż może przedłużać swój patent i cały czas jako jedyny ustalać cenę leków. Z drugiej jednak strony nowa forma medykamentu jest bardzo korzystna dla pacjentów i stanowi dla nich prawdziwy postęp. Dzięki temu będą mogli w lepszy sposób panować nad leczeniem i zachowywać zasady terapii.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania