Quad – nowy lek przeciwko AIDS

aids_hiv, jscreationzs, www.freedigitalphotos.net

Naukowcy amerykańscy ogłosili, że udało im się wynaleźć nowy lek, który będzie skuteczną alternatywą dla leków używanych do tej pory. Pigułka o nazwie Quad zawiera w sobie cztery różne molekuły dzięki którym jest tak skuteczna.

Pigułka ta ma być używana raz dziennie, co jest bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem dla pacjentów – informują badacze firmy Gliead Sciences, autorzy odkrycia. Artykuł na temat nowej pigułki pojawił się na łamach The Lancet. W artykule badacze opisują przebiek 3 fazy testów, która pokazuje czy lek jest skuteczny i co najważniejsze czy jest bezpieczny.

W sumie w trakcie badania przeprowadzono dwie próby kliniczne, w których wzieli udział pacjenci seropozytywni. W pierwszej próbie wzięło udział 700 amerykańskich pacjentów. Podzielono i ch na dwie grupy leczone dwoma różnymi specyfikami. Jednej grupie podawano nowy Quad, podczas gdy druga grupa przyjmowała powrzechnie stosowany lek o nazwie Atripla.

W drugiej próbie wzięło udział 708 osób z różnych kontynentów (Europa, Australia, Ameryka, Azja). Ich również podzielono na dwie grupy. Jedna znich leczona była Quad'em oraz Truvadą, podczas gdy drugiej podawano atazanawir i ritonawir. Po 48 tygodniach terapi stwierdzono znaczny spadek obciążenia wirusowego we krwi pacjentów z obu grup klinicznych stosujących nowy Quad.

FDA opowiedziała się za zatwierdzeniem nowego leku przeciw AIDS, ale ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w sierpniu tego roku.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania