W Tajwanie pacjenci otrzymują organy od dawcy zakażonego wirusem HIV.

10.jpg

Tajwańskie władze nie dawno wyjawiły iż 5 operacji przeszczepu organów które zostały nie dawno wykonane w Taipei i w Tainan zostały przeprowadzone na organach pochodzących od seropozytywnego dawcy. Jest to bardzo poważny przypadek lekarskiego zaniedbania który miał miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim w Tajwanie.

W Taipei i w Tainan w południowej części kraju piątka pacjentów została poddana operacji przeszczepu organów od dawcy nosiciela wirusa HIV. Nosiciele który miał 37 lat zmarł w dzień wcześniej po tym jak pogrążył się w śpiączce w następstwie upadku. Jego matka właśnie wtedy zdecydowała się oddać jego główne organy do przeszczepu innym pacjentom lecz nie miała pojęcia o tym iż jej syn jest seropozytywny. Podobnie niestety jak chirurdzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tajwanie gdzie zostało przeprowadzonych 4 z 5 nieszczęśliwych operacji. Lekarze przez operacją nie wiedzieli o tym iż dawca był seropozytywny i że był nadzorowany przez rząd. Faktu tego równiez nie znali lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego Cheng Kung gdzie miała miejsce ostatnia piąta transplantacja. Z pierwszych wyników śledztwa wynika iż medyczni technicy który przeprowadzają analizy na narządach które mają być wykorzystane do przeszczepu odkryli to iż pacjent był seropozytywny i to jeszcze przed operacjami. Niestety ta informacja nigdy nie dotarła do lekarzy przed transplantacjami przez co chirurdzy mogli przeprowadzić zabiegi.

Rzecznik Departamentu Zdrowia Tajwanu Wang Je-chau mówił iż Narodowy Uniwersytecki Szpital w Tajwanie powinien zaprezentować szczegółowy raport w trybie natychmiastowym po jak szpital uprzedził departament o tej aferze. według dyrektora centrum kontroli chorób Shih Wen-yi szpital zaoferował leki kryzysowe na AIDS piątce chorych którym przeszczepione zakażone HIV narządy.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania