W USA można na stałe zmienić kolor oczu przy użyciu lasera.

Eyes - Paul Robinson - freerangestock.com

Wyjątkowa procedura zmiany koloru tęczówki z brązowego na kolor niebieski za pomocą lasera została opatentowana Gragg'a Homer'a szafa firmy Stroma Medical, który jest amerykańskim lekarzem i byłym prawnikiem jednocześnie. Jedynym minusem zabiegu jest zastosowana tutaj technologia która daje nieodwracalny charakter zabiegu.

Operacje zapoczątkowuję zeskanowanie tęczówki ludzkiego oka przy pomocy specjalnego komputera i podłączonej do niego specjalistycznej aparatury. Po przeprowadzeniu badania wstępnego, sterując laserem na komputerze, lekarz w sposób punktowy naświetla wybrane regiony tęczówki. Proces ten jest kilkukrotnie ponawiany w odstępach 20 sekund. Jak czytamy w mediach, twórca metody jest zdania iż laser powoduje podrażnienie pigmentu który jest zawarty w górnej, wierzchniej część tęczówki przez co po tygodniu oko robi sie ciemniejsze pocztowo a później w okresie maksymalnie 21 dni nabiera koloru niebieskiego. Testy pod kątem inwazyjności operacji były przeprowadzane na zwierzętach, na ludzkich zwłokach a od sierpnia ubiegłego roku również zostały one wykonane na żywych ochotnikach z Meksyku i wtedy kolor oczu został trwale zmieniony siedmiu osobom.

Jednakże nie wszyscy specjaliści mają pewność co do bezpieczeństwa tego zabiegu i sa zdania że taka ingerencja laserem może powodować zaburzenia widzenia takie jak nieustanne widzenie "odblasków słonecznych" czy też widzenie podwójne.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania

Wybrane opinie i komentarze