Według specjalistów nie ma przełomu w prowadzonych testach nad nową szczepionką na HIV.

355.jpg

Specjaliści z Hiszpanii sa zdania iż aż 90% poddanych testom ochotników wytworzyło pełną reakcje na szczepionkę przeciwko wirusowi HIV. Nie jest to jednak stwierdzenie pozwalające a mówienie iż preparat jest czymś co uchroni te osoby przed zakażeniem - takiego zdania są specjaliści z Polski.

Pisma "Vaccine" i "Journal of Virology" pisały iż u 85% przebadanych po testach osób została utrzymana odpowiedź immunologiczna na okres 1 roku. Jak mówił dr Paweł Grzesiowski z Instytutu Profilaktyki Zakażeń w Warszawie, przyjrzał sie on w dokładny sposób uzyskanym przez hiszpańskich specjalistów rezultatom badań. Te wykazały iż tylko u 33% uczestników badania nastąpiła neutralizacja przeciwciał. Jak tłumaczy ekspert odpowiedź immunologiczna nie jest równoznaczna z tym że zaszczepiona osoba wytworzyła ochronną barierę na zakażenie. Reakcja taka świadczy tylko o tym iż wirus został zauważony w organizmie. Jednakże Mariano Estaban który jest szefem Najwyższej Rady Badań Naukowcy przekonuje iż ich szczepionka w I fazie badań wykazała co najmniej identyczną skuteczność co inne tego typu specyfiki które są lub były testowane. Pierwsze próby zostały wykonane na 30 ochotnikach.

W szczepionce MVA-B został wykorzystany unieszkodliwiony wirus krowianki który wcześniej był również używany w celu produkowania farmaceutyków ochronnych przeciwko ospie prawdziwej.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania