Wysoki poziom stresu "zwiększa częstotliwość bólów głowy"

bół głowy, Michal Marcol /  www.freedigitalphotos.net

Niezależnie od tego jaki jest rezultat naszej pracy, domowej lub w życiu społecznym, każdy z nas przechodzi przez stresujące okresy. Teraz, nowe badania powiązały wysoki poziom stresu ze zwiększonym występowaniem bólów głowy - istnienie tego powiązania od dawna było podejrzewane.

Wyniki badania mają zostać przedstawione w kwietniu na 66 spotkaniu American Academy of Neurology w Filadelfii.

Zespół naukowców, w tym dr Sara i H. Schramm z University Hospital na University Duisburg-Essen w Niemczech, przeanalizował 5159 osób w wieku od 21 i 71 lat.

Badanie było prowadzone przez 2 lata. Naukowcy ankietyzowali uczestników badania cztery razy w ciągu roku. Wszyscy uczestnicy byli odpowiadali na pytania dotyczące występowania u nich bólów głowy i poziomu stresu. Poproszono ich o zgłaszanie liczby bólów głowy, na które cierpieli w ciągu każdego miesiąca i o to, aby ocenili ich poziom stresu w skali od 0 do 100.

W okresie 2 lat, u 31% uczestników odnotowano ból głowy typu napięciowego, 14% cierpiało na migrenę, 11% osób uczestniczących w badaniu cierpiało na ból głowy typu napięciowego w połączeniu z migreną, podczas gdy ból głowy został niesklasyfikowany u 17% osób.

Źródło: Medical News Today

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania