Zawarta w curry kurkumina pomoże w walce z chorobą parkinsona.

http://freerangestock.com

Przyprawa curry zawiera związek chemiczny o nazwie kurkumina, który zapobiega agregacji białek, biorących udział w procesie rozwoju choroby Parkinsona. Taką informację przekazał Journal of Biological Chemistry.

Wcześniejsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanu Michigan w USA wykazały, że wolno zwijające się białko alfa–synukleina przyczynia się do agregacji, które sprzyjają rozwojowi min. choroby Parkinsona. Analiza tych białek wykazała obecnie, że zapobiec temu może, występującą w kłączach kurkumy – kurkumina. Poprzez wiązanie się z alfa-synukleiną wpływa na przyspieszenie fałdowania i zapobiega łączeniu z innymi białkami.

Znalezienie związku, który byłby w stanie „naprawić” białko, które zaczyna się nieprawidłowo zwijać, mogłoby przyczynić się do stworzenia leków będących w stanie zatrzymać postęp niektórych nieuleczalnych chorób.

Zastosowanie kurkuminy jako leku może być jednak znacznie ograniczone, dlatego, że nie dostaje się on szybko do mózgu a to właśnie tam zachodzą procesy, które mogłaby zablokować – dodają naukowcy.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania