Zmiana przepisów dotyczących kosmetyków.

szminka, by Stuart Miles / www.freedigitalphotos.net

Od dzisiaj kosmetyki znajdujące się na półkach sklepowych, wyprodukowane w UE, jak i te importowane spoza jej obszaru muszą być w pełni zgodne z rozporządzeniem dotyczącym kosmetyków, które podnosi normy bezpieczeństwa i zapewnia konsumentom dokładniejsze informacje.

Rada i Parlament Europejski przyjęły rozporządzenie dotyczące kosmetyków w roku 2009r. Główne zmiany obejmują m.in. zaostrzenie wymogów bezpieczeństwa dla produktów kosmetycznych. Producenci mają obowiązek spełnić szczegółowe wymogi mające związek z opracowaniem raportu dotyczącego bezpieczeństwa produktu.

Wprowadzono również pojęcie „osoby odpowiedzialnej”, osoby prawnej lub fizycznej, w której obowiązkach leży przechowywanie i aktualizowanie dokumentacji produktu, w tym ocena bezpieczeństwa produktu kosmetycznego.

Do obrotu można wprowadzić tylko kosmetyki, dla których na terenie UE wyznaczono „osobę odpowiedzialną”. Taka osoba jest także zobowiązana do zgłaszania ciężkiego działania niepożądanego właściwym organom krajowym.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania