Bakterie kałowe są w większości publicznych basenów?

Swimming Kid, by arztsamui / www.freedigitalphotos.net

Według nowego raportu opublikowanego przez Centers for Disease Control and Prevention (pol. Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom) bakterie Escherichia coli obecne są w ponad połowie wszystkich basenów publicznych.

CDC poinformowało, że Escherichia coli (E.coli), czyli wskaźnik kałowego zanieczyszczenia wody znajdował się w 58% próbek z basenów. Materiał kałowy może dostać się do basenu podczas formowania lub biegunkowego incydentu w wodzie, oraz może zostać zmyty z ciał pływaków. Innymi słowy, woda w basenie może zostać skażona, jeśli ludzie nie wezmą prysznicu przed basenem lub 'załatwią się' znajdując się w wodzie.

Badacze sprawdzili 161 basenów publicznych z obszaru metropolitalnego Atlanty.

Potencjalnie szkodliwe mikroorganizmy, które odnaleziono:
Pseudomonas aeruginosa (P. aeruginosa) stwierdzono w 59% próbek - wskazuje zanieczyszczenia ze środowiska (brud), z pływaków czy jakichkolwiek nieożywionych obiektów, które umożliwiają przenoszenie mikroorganizmów, takich jak ręczniki, deski do pływania itp.
E. coli stwierdzono w 58% próbek - wskazuje zanieczyszczenia z pływaków i / lub ich odchody

Naukowcy napisali: „Chociaż to badanie koncentruje się na DNA bakterii w filtrach (nie na chorobach), wyniki te wskazują na potrzebę aby pływacy zapobiegali wprowadzeniu czynników chorobotwórczych (np. po przez branie prysznicu przed pływaniem i niepływanie gdy przechodzą biegunkę), a personel utrzymywał odpowiedni poziom dezynfekcji i pH zgodne ze standardami publicznej ochrony zdrowia w celu inaktywacji patogenów.”

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania