Bakterie mogą być przyczyna przedwczesnego porodu.

Mother and Child - freerangestock.com

Drobnoustroje jakie kolonizują łożysko w trakcie ciąży mogą wpływać na wystąpienie przedwczesnego porodu i wiązać się z problemami rozwojowymi jakie moa wystąpić noworodka.

Badania nad rolą bakterii w trakcie trwania ciąży przeprowadzili naukowcy z Harvard Medical School, Brigham and Woman’s Hospital oraz Children’s Hospital w Bostonie. Naukowcy dokonali analizy biomarkerów białkowych krwi 527 noworodków które przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie oraz dokonali oni badania bakteriologicznego łożysk. Odpowiedź zapalna płodu może nie tylko być przyczyną przedwczesnego porodu lecz również wywoływać innego typu komplikacje które rzutować mogą na całą przyszłość dziecka. Przebieg procesu zapalnego zależy od wystąpienia specyficznych grup bakterii. Jak się okazało reakcjom zapalnym u płodu sprzyjały bakterie, które występują w przypadku zakażeń pochwy, w trakcie gdy kolonizacja dróg rodnych kobiety poprzez właściwą mikroflorę obniża poziom białek które są związane z zapaleniami. Jedynie w USA około 500 tysięcy ciąż rocznie kończy się przedwczesnym rozwiązaniem. Mio ciągłego postępu medycyny, zwłaszcza wcześniak z niską wagą urodzeniowa sa w szczególny sposób narażone na choroby i związane z nimi śmiertelnie groźne powikłania.
Mniej więcej połowa łożysk które odklejają się przed 2 trymestrem ciąży i około 41 % łożysk dzieci urodzonych poprzez cesarskie cięcie jest zasiedlana przez bakterie, które są do wykrycia poprzez dokonanie posiewu. Według autorów badania podanie kobiecie specyficznych leków lub probiotyków we wczesnej fazie ciąży może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka przedwczesnego urodzenia dziecka i wystąpienia zapalnych zmian groźnych dla maki i dziecka.

Źródło: rynzekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania