Chilijska kampania przeciw AIDS wywołuje szok.

10.jpg

Chilijska populacja jest zszokowana, nową kampanią prewencyjną i informacyjna dotyczącą HIV i AIDS, która właśnie rozpoczął rząd tego kraju. Ludzie nie ukrywają zniesmaczenie i skarzą się na brak konkretnych informacji na temat przenoszenia się wirusa HIV, choroby AIDS jak również na temat możliwych prewencyjnych metod, które pozwoliły by uniknąć zakażenia.

Ostatnio w Chile rząd rozpoczął informacyjną kampanię mającą na cel uwrażliwienie ludzi na wirusa który powoduje AIDS. Kampania mająca wzbudzić uwrażliwienie społeczeństwa jest prowadzona w formie spotów reklamowych emitowanych w telewizji, które przedstawiają sceny z osobami starszymi które umierają na zawał serca gdzie w tle leci wesoły muzyczny podkład. Kiedy starszy mężczyzna umiera, jego żona również gaśnie z powodu zawału serca, wciąż przy wesołej piosence. Spot jest zwieńczony sloganem „Umrzeć ze starości to o wiele zabawniejsze niż umrzeć na AIDS… a jeśli umierasz ze swoja partnerką życiową, to jeszcze lepiej. Uważaj na AIDS. Bądź wierny.” Inna reklama widnieje na stronie Quientienesida.cl, która ukazuje prezerwatywy wchodzące w kolizję z plastikowymi ścianami lub młoda dziewczynę, robiąca makijaż dla ukrycia fizycznych objawów choroby na swojej twarzy. Według chilijskiego stowarzyszenie Vivo Positivo spoty te są skandaliczne, i przede wszystkim bardzo nieskuteczne. Zdaniem stowarzyszenie obrazy te spłycają sens kampanii i ośmieszają seks, a kampania powinna móc o prezerwatywach, pokazywać je i wyjaśnić sposób ich używania.

Według chilijskiego ministra zdrowia, nowa kampania nie jest żadnym problemem, a nawet spełnia swój cel. Mimo to według oficjalnych medycznych statystyk w Chile chorych na AIDS jest 2 tys., osób, jednak w realiach prawdopodobnie jest co najmniej 2 razy tyle chorych.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania