Dzieci, TV i antyspołeczne zachowania

chłopiec ogląda tv, by imagerymajestic/ www.freedigitalphotos.net

Na łamach „Pediatrics” naukowcy z Univeristy w Otago w Nowej Zelandii opublikowali wyniki badań, z których wynika, że dzieci i nastolatki spędzające wiele czasu oglądając telewizję częściej niż rówieśnicy przejawiają zachowania antyspołeczne i przestępcze w wieku dorosłym.

Przeanalizowano dane grupy około 1 000 dzieci, które przyszły na świat w latach 1972-73. Zawierały informacje na temat ilości czasu spędzanego przed TV w wieku 5-15 lat(dane były aktualizowane co 2 lata) oraz wszystko na temat konfliktowych zachowań, dopuszczania się do aktów przemocy oraz otrzymanych wyroków za przestępstwa kryminalne(do 26 roku życia)

Wyniki badań pokazały, że młodzi dorośli, którzy oglądali częściej telewizję w dzieciństwie lub wieku nastoletnim częściej przejawiali antyspołeczne cechy, agresywne zachowania i znacznie częściej dostawali wyroki za przestępstwa kryminalne, czy mieli zdiagnozowaną osobowość dysocjacyjną czy psychopatyczną niż osoby, które w wieku 5-15 lat spędzali o wiele mniej czasu przed TV.

Współautor badań prof. Bob Hancox uważa, że antyspołeczne zachowania stanowią ogromy problem dla społeczeństwa. Twierdzi, że oglądanie TV nie jest przyczyną ich wszystkich, ale ograniczenie jej oglądania mogłoby w pewien sposób wpłynąć na redukcję tego typu zachowań w społeczeństwie.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania