Firma Pfizer wycofuje milion wadliwych opakowań pigułek antykoncepcyjnych.

ciaza6.jpg

Możliwe że w USA będzie większy odsetek niechcianych ciąż, a spowodowane to może być tym iż Pfizer który jest producentem m.in. Viagry musi wycofać z rynku farmaceutycznego milion opakowań pigułek antykoncepcyjnych pod nazwa handlową Lo/Ovral – 28 i ich generycznych odpowiedników. Wszystko jest spowodowane wadliwością leków.

Pigułki antykoncepcyjne zostały fabrycznie wadliwie zapakowane co w efekcie powodowało ubytek z leku hormonów wchodzących w skład pigułek. Spadek zawartości substancji czynnych w pigułkach powodowało to iż kobieta stosująca leki dostarczała do swojego organizmy zbyt mała dawkę hormonów aby ta mogła mieć pełną skuteczność antykoncepcyjną.

Nikt nie wie od jak dawna wadliwie zapakowane leki są na rynku. Firma zwraca się w swoim wystąpieniu tylko do kobiet które używały pigułek w ciągu ostatnich kilku miesięcy i z oficjalnego oświadczenia problem dotyczy tylko 30 opakowań. Zdaniem Pfizera błąd w procesie produkcyjnym został już wykryty i usunięty lecz odzyskanie zaufania pacjentek może być już trochę trudniejsze.

Źródło: medigo.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania