Jednorazówki – nie takie jednorazowe...

krew_szpital_jup_550.jpeg

Według Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed która zrzesza firmy sprzedające medyczny sprzęt nawet połowa szpitali kilkakrotnie wykorzystuje sprzęt użytku jednorazowego.

Dyrektorzy placówek zdrowia przyznają się iż stosują reprocesing i nie mają sobie w tej sprawie nic do zarzucenia, a jednocześnie wszyscy zapewniają i zaznaczają iż dbają o pełne bezpieczeństwo pacjentów, gdyż jak tłumaczą , więcej zła może narobić niewłaściwa higiena rąk. W tych praktykach obowiązują jednak ponoć pewne reguły jak podaja źródła np., jednorazowe tuby ułatwiające oddychanie, które są używane „tylko” pięciokrotnie, są po każdym użytkowaniu odkażane. Niestety otacza nas brutalna rzeczywistość – jeśli sterylizacja wychodzi drożej to dopiero wtedy sprzęt jednorazowy jest używany raz. W odwrotnej sytuacji, szukając oszczędności sprzęt jest wykorzystywany kilkakrotnie – jeżeli chodzi o narzędzia czy inne rzeczy. Dlatego tez m.in. cewniki które kosztują kilkaset złotych są wielokrotnie używane mimo iż nie powinny. Od stycznia tego roku placówki służby zdrowia mogą być karane za takie zachowania i nielegalne praktyki, lecz handlowcy sprzętem medycznym mający dobry przegląd sytuacji jaka panuje w polskich szpitalach i porównując ilość zabiegów jakie są wykonywane w nich z zakupami szpitali – nie chcą o tym informować by nie stracić swoich klientów i wola sprzedawać mniej byle w ogóle sprzedawać.

Należy dostosować przepisy do realiów finansowcy placówek ochrony zdrowia, a państwo powinno regulować nie tylko ceny leków ale również i innych medycznych materiałów stosowanych w szpitalach.

Źródło: rynek zdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania