Krakowscy Dentyści będą badać chorych którzy maja przejść operacje serca.

heart.jpg

Krakowscy Dentyści będą badać chorych którzy maja przejść operacje serca.

Chorzy wstępnie będący zakwalifikowani do leczenia operacyjnego występujących u nich chorób serca mogą skorzystać z projektu Prevent w Oddziale Klinicznym Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Krakowskiego szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II oraz Pracowni Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Instytutu Stomatologii Collegium Medicum UJ.

Program „Badanie stomatologiczne chorych który są zakwalifikowani do leczenia kardiochirurgicznej – Prevent” jest finansowany wspólnie przez Narodowe Centrum Badań i rozwoju ze środków które są przeznaczone na naukę z budżetu państwa. Tego typu kwalifikacja dentystyczna do zabiegów poszczególnych pacjentów ma potrwać do 30 września. Dentyści będą przyjmowali chorych w każdy wtorek. Pacjenci którzy wezmą udział w projekcie będą poddani badaniu stomatologicznemu a jeżeli zajdzie potrzeba to przejdą konieczne leczenie.

Chirurgiczne leczenie chorych na choroby serca jest związane z dużym ryzykiem pojawienia się infekcji około operacyjnych razem z wystąpieniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia w dniach tuz po operacji. Najnowsze wytyczne które dotyczą leczenia i zapobiegania infekcyjnemu zapalenia wsierdzia zaznaczają iż należy przed operacją zadbać odpowiednio o higienę jamy ustnej pacjentów. Powiązania między ogniskami zapalnymi w jamie ustnej a możliwością rozwinięcia się powikłań infekcyjnych już wiele razy zostały potwierdzone szeregiem badań.

Źródło: rynekzdrowia.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania