Lek Truvada – dobra prewencja przeciw HIV?

355.jpg

Lek Travada jest już od bardzo dawna stosowany w terapii walki z HIV. Jednak dopiero teraz ma szanse zostać pierwszym oficjalnym i zatwierdzonym przez amerykańskie władze zdrowotne lekiem prewencyjnym stosowanym u zdrowych osób. Ma on chronić przed wirusem odpowiadającym za AIDS.

Amerykańska agencja FDA (Food and Drag Administration) wypowiada się na ten temat: ”lek Truvada, produkowany przez Gilead Sciences, zdaje się być bezpieczny i skuteczny jako prewencja HIV. Codzienne zażywanie pigułki może oszczędzić pacjentom infekcji, która poważnie zagraża zdrowiu i życiu, a która wymaga leczenia przez całą resztę życia”. Eksperci doradzający agencji zgodnie twierdzą, że Truvada powinien być jak najszybciej zatwierdzony jako terapia prewencyjna zlecana wszystkim osobom, które w większym stopniu narażone są na zachorowanie.

Przypomnijmy, że wirus HIV atakuje układ odpornościowy człowieka i gdy nie jest zwalczany lekami antywirusowymi – rozwija się AIDS. Wciąż jest to śmiertelna choroba, na którą do dnia dzisiejszego nie udało się znaleźć lekarstwa. Choroba nie pozwala ciału zwalczać infekcji i czyni organizm bezbronnym na bodźce zewnętrzne. Jeżeli więc lek zostanie zatwierdzony jako prewencyjna terapia przeciw HIV, może być to ogromny przełom w walce z chorobą.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania