Nadzieja dzięki nowej doustnej terapii na Wrzód Buruli.

antybiotyki_txt_300x0_romiar-niestandardowy.jpg

Wrzód Buruli również nazywany wrzodem Bairnsdale lub Searla, może być skutecznie leczony dzięki powiązaniu 2 antybiotyków – tak wynika z francuskiej publikacji instytutu INSERM. Dodatkowo doustna terapia ma być lepiej tolerowana i wygodniejsza w użyciu

Grupa badaczy z INSERM właśnie dowiodła iż 2 antybiotyki, złączone ze sobą i zażywane droga doustną maja pozwalać na skuteczniejsze leczenie wrzodu Buruli. Choroba ta występuje w Afryce subsaharyjskiej. Wywołuje niszczenie skóry i tkanki podskórnej, wywołując przy tym deformacje i zaburzenia funkcjonalne i to bardzo często zostające na stałe. Ponad 2na 3 przypadki choroby dotyczą dzieci które mają mniej niż 15 lat. Do 2004 raku, jedyne dostępne leczenie tego schorzenia polegało na chirurgicznej interwencji Od 2005 roku powiązanie 2 antybiotyków czyli rifampicyny i streptomycyny, które były aplikowane w formie zastrzyku, pozwoliło na zmniejszenie liczby nawrotów choroby. Jednak ta forma terapii buła źródłem wielu niepożądanych efektów, które objawiały się m.in. utratą słuchu, a dodatkowo nie mogły stosować jej kobiety w ciąży i dzieci, co znacznie redukowało liczbę potencjalnych pacjentów. Właśnie w tym kontekście, naukowcy z INSERM, przetestowali skuteczność antybiotykoterapii dostnej, która polegała na połączeniu rifapicyny i claritromycyny.

30 pacjentów było poddanych terapii przez 2 miesiące w diagnostycznym i terapeutycznym Centrum im. Raoula Follereau de Pobé w Bénin. Nowy protokół medyczny pozwolił na ograniczenie eektów ubocznych, a dodatkowo był tolerowany również przez kobiety w ciąży i dzieci. Nowa antybiotykoterapia doustna droga zapewnia lepszy komfort choremu, który na względzie ma unikanie ryzyka które wiążę się z dodatkową infekcją. Nowa terapia ma być przede wszystkim dostosowana do potrzeb pacjentów którzy często żyją w skrajnie wiejskich warunkach i maja bardzo trudny dostęp d pomocy medycznej.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania