Niewyspane dziecko to agresywne dziecko.

Kid - freerangestock.com

Każdy z nas staje się bardziej drażliwy gdy jest niewyspany – jest to fakt wręcz nie do podważenia. Jednak nie dotyczy to tylko dorosłych – u dzieci pojawia się taka sama sytuacja. Jeżeli dziecięcy nocny wypoczynek nie będzie wystarczająco długi istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będą one odreagowały w szkole.

Analiza zachowania uczniów szkoły podstawowej, w porównaniu do wyników przeprowadzonej ankiety, która dotyczyła jakości ich snu, wskazuje iż obie te sprawy są ze sobą ściśle związane. Dzieci stwarzające na co dzień problemy są po prostu bardzo często niewyspane i przez to łatwiej ulęgają negatywnym emocjom. Naukowcy z University of Michigans Sleep Disorders Center kilka dni temu zamieścili w „Sleep Medicine” wyniki swoich badań. Efekty pracy pokazały, iż rodzice którzy mają ciągle skargi na swoje dzieci, powinni większą uwagę zwrócić na to jak ich dziecko sypia, gdyż zaburzenia snu przekładają się na dziecięce zachowanie w ciągu dnia.

Badania naukowców zostały oparte na analizie przeprowadzonej na podstawie danych zebranych o dzieciach uczących się w szkołach podstawowych. Badane dzieci zostały podzielone na 2 grupy z których pierwsza charakteryzowała się normalnymi dla wieku i stopnia rozwoju zachowaniami społecznymi natomiast drugą grupę stanowiły dzieci tzw. problematyczne, które zbierały negatywne opinie dotyczące zachowania w szkole. Naukowcy również przeprowadzili badanie sprawdzające w jakich warunkach oraz jak długo dzieci z obu grup sypiają w nocy. Zostały przeprowadzone badania dotyczące zaburzeń snu, takich jak chrapanie czy tzw. obturacyjny bezdech senny. Wyniki nie były zaskakujące dla naukowców gdyż potwierdziły ich przewidywania. Dzieci które maja w nocy problemy ze snem m.in. cierpią z powodu bezdechu sennego, chrapiąc czy też po prostu śpiąc za krótko. Aż 2 razy częściej niż druga badana grupa mają kłopoty szkolne.

Źródło: medycyna24.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania