Nowa metoda walki z dziecięcymi lękami połączonymi z depresją

5_agresja_u_dzieci.jpg

U dzieci coraz powszechniejsze stają się różne problemy emocjonalne. Statystyki pokazują, że nawet 22% wszystkich dzieci cierpi przeróżne lęki połączone z innymi dolegliwościami takimi jak depresja. Większość stosowanych metod leczenia jest niestety nieskuteczna z tego względu, że nie uwzględniają one współwystępujących schorzeń psychicznych.

Psycholog Jil Ehrenreich-May wraz ze współpracownikiem Emily L. Bilek postawiły sobie za cel opracowanie terapii, która będzie skuteczna dla małoletnich zmagających się z lękami i depresją. W tym celu przeanalizowały one skuteczność terapii stosowanych do tej pory i na ich podstawie opracowały nowatorskie podejście o nazwie Emotion Detectives Treatment Protocol (EDTP).

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z potencjału, jaki drzemie w EDTP. Może on nie tylko lepiej zaspokajać potrzeby dzieci ze współwystępującymi schorzeniami, ale ponadto dostarcza dodatkowych zasobów wiedzy naukowcom zajmującym się problemami psychicznymi(…)EDTP przedstawia złączone leczenie, które, mamy nadzieję, okaże się efektywniejsze” – kwituje wyniki swojej terapii Ehrenreich-May z College of Arts and Sciences na University of Miami.

Wyniki najnowszych badań zostały opublikowane w opracowaniu zatytułowanym „The Development of a Transdiagnostic, Cognitive Behavioral Group Intervention for Childhood Anxiety Disorders and Co-Occurring Depression Symptoms”.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania