Trening zapobiega efektom ubocznym antydepresantów

e22b974abe526e1dd89e9c7cfeee5d31,14,1.jpg

Na łamach czasopisma Depression and Anxiety badacze zawiadamiają, że regularny trening zmniejsza efekty uboczne leków antydepresyjnych dotyczące sfery seksualnej u kobiet.

Według naukowców z Uniwersytetu w Austin w Teksasie (USA), ćwiczenia fizyczne mogą być skutecznym i niedrogim sposobem na leczenie dysfunkcji seksualnych, które pojawiają się u kobiet na skutek zażywania preparatów antydepresyjnych.

Badacze uważają, że podejmowanie wysiłku fizycznego 3 razy w tygodniu wpływa na nasilenie popędu seksualnego, jak również powoduje zwiększenie poczucia satysfakcji z seksu.

Ćwiczenia ułatwiają dopływ krwi do genitaliów, ponieważ pobudzają układ współczulny organizmu, który ulega zaburzeniu w trakcie leczenia przeciw depresyjnego z użyciem środków farmakologicznych. Treningi mogą zapobiec efektom ubocznym.

Wyniki przeprowadzonego badania pokazały, że uczestniczki zaobserwowały większą częstotliwość i intensywność przeżywania orgazmów oraz znacznie zwiększyło się im libido, jednak funkcje seksualne najwyraźniej poprawiły się u kobiet, które ćwiczyły tuż przed seksem.

Źródło: tech.money.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania