Czy spacer wyleczy depresję?

depression,  Arvind Balaraman/ www.freedigitalphotos.net

Z badań opisanych na łamach czasopisma Ecopsychology and Public Health wynika, że grupowe spacery na łonie przyrody mogą zmniejszać objawy depresji, redukować stres oraz pozytywnie wpływać na zdrowie psychiczne.

Co więcej, największa poprawa została odnotowana u osób, które w niedawnym czasie przeszły stresujące wydarzenia jak np. poważna choroba, śmierć bliskiej osoby, separacja małżeńska, czy utrata pracy.

Badania przeprowadzili naukowcy z University of Michigan, brytyjskiego De Montfort University, James Hutton Institute i Edge Hill University.

Współautorka badania Sara Warber twierdzi, że do tej pory nie było badań na większą skalę, które wspierałyby wniosek, że spacer lub wyjście na zewnątrz poprawiają stan zdrowia psychicznego, mimo, że wiele ludzi mówi, że po takiej aktywności czuje się lepiej.

Według badaczki spacer w powiązaniu z przyrodą i obecnością innych osób może być niedocenionym oraz potężnym sposobem łagodzenia stresu, a co więcej jest tanią, dostępną i wiążącą się z niskim ryzykiem formą ćwiczeń.

Źródło: tech.money.pl

.

.

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania