Nowotwór nerki - jest szczepionka?

cancer cell,  jscreationzs / www.freedigitalphotos.net

Nowotwór nerki dotyka rocznie w samej Francji 9000 osób. W Polsce w tym okresie udaje się wykryć około 3500 zachorowań, z czego 2200 pacjentów umiera z powodu zbyt późnego wykrycia nowotworu. Sprawy nie ułatwia też wiek pacjentów dotkniętych tą przypadłością, ponieważ zdecydowana większość z nich ma już za sobą 50 lat życia.

Niestety taki wiek znacznie obniża skuteczność leczenia, a co za tym idzie, także szanse na przeżycie. Naukowcy zajmujący się badaniami nad rakiem nerki postanowili zastosować nową metodę do walki z nim. Wytworzona przez nich szczepionka napawa optymizmem i daje nadzieje na poprawę statystyk. Swoje odkrycie i wyniki swoich prac przedstawili oni na 37 Kongresie Europejskiego Towarzystwa Onkologii Medycznej.

Przedstawili oni wyniki badań 10 pacjentów dotkniętych rakiem nerki, którzy zgodzili się na zastosowanie nowej szczepionki. Wyniki są obiecujące. Podczas pierwszych badań klinicznych wszyscy pacjęci wykazali silną reakcję obronną przeciw nowotworowi. Profesor Ingo G. Schmidt-Wolf z niemieckiego Centrum Onkologii w Bonn, prowadzący badanie podkreśla “Skutki uboczne polegały na reakcjach miejscowych lub na lekkich gorączkach. Reakcja immunologiczna u siedmiu pacjentów na dziesięciu uległa poprawieniu(...) przebieg choroby w ciągu ostatniego roku się u nich ustabilizował. Ich stan zdrowia polepszył się wskutek zastosowanego leczenia”.

Źródło: biomedical.pl

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania