Olej kokosowy zatrzyma próchnicę

smile.jpg

Próchnica dotyka obecnie ok. 60-90 proc. dzieci z krajów uprzemysłowionych. Jak wynika z badań, istnieje sposób na zatrzymanie rozwoju bakterii odpowiedzialnej za rozwój próchnicy a pomocny w tym ma być olej kokosowy – podaje BBC News

Badacze z Athlone Institute of Technology przetestowali działanie oleju kokosowego, oliwy z oliwek oraz oleju warzywnego. Poddano je działaniu enzymów w procesie podobnym do trawienia a następnie sprawdzono jak działa na znajdującą się w jamie ustnej bakterię Streptococcus. Streptococcus jest to bakteria, która odpowiada za rozwój próchnicy. Zdolność do hamowania rozwoju próchnicy w jamie ustnej wykazał jedynie olej kokosowy.

Badacze stwierdzili na jednej z konferencji, która poświęcona była mikrobiologii, że olej kokosowy atakuje również drożdże odpowiedzialne za występowanie pleśniawek.

Naukowcy zamierzają sprawdzić w jaki sposób, na poziomie molekularnym, olej kokosowy oddziałuje z bakterią Streptococcus.

Olej kokosowy, dzięki swoim właściwościom, może być bardzo ciekawą alternatywą dla dodatków chemicznych. Zwłaszcza, że można go wykorzystywać w produktach dentystycznych.

Źródło: PAP

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania