Planowanie porodów w domu niesie znaczne ryzyko

ciaza6.jpg

W ciągu ostatnich 10 lat w Stanach Zjednoczonych liczba dzieci urodzonych w domu wzrosła. Ale nowe badanie pokazuje, że te dzieci są bardziej narażone na poronienie i mają wyższe ryzyko wystąpienia drgawek, lub problemów neurologicznych.

Badanie opublikowano w American Journal of Obstetrics and Gynecology, pochodzi od naukowców z New York-Presbyterian Hospital i Weill Cornell Medical Center, którzy przeanalizowali dane dotyczące ponad 13 milionów urodzeń w USA.

Jest to największe badanie tego typu, a jego wyniki zostały potwierdzone przez rozpatrzenie akt z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) dotyczących urodzin, z 2007 do 2010 roku.

Naukowcy zauważyli, że ryzyko wiąże się z lokalizacją planowanego urodzenia, a nie z referencjami osoby odbierającej dziecko.

Dr Frank Chervenak, zauważa, że "większość ciąż idzie gładko. Ale w niektórych przypadkach, mogą wystąpić nieprzewidywalne komplikacje wymagające natychmiastowej interwencji chirurgicznej."

"Jeśli wystąpi sytuacja nagłej potrzeby w domu, która wymaga transportu do szpitala, to często trudno pokonać zegar tak, aby zapobiec śmierci lub neurologicznym problemom."

Badacze mówią, że lekarze nie powinni zachęcać kobiet do rodzenia poza szpitalem i twierdzą, że rodzenie w domu nie jest "medycznie uzasadnione".

Źródło: medicalnewstoday.com

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania