Powstał inteligentny bandaż wcześnie wykrywający odleżyny

krew_szpital_jup_550.jpeg

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego stworzyli bandaż wykrywający uszkodzenia tkanek w wyniku odleżyn, zanim jeszcze są one widoczne dla ludzkiego oka.

Odleżyny mają związek z wystąpieniem śmiertelnej posocznicy. Ostatnie badanie pokazało, że ryzyko śmierci hospitalizowanego pacjenta posiadającego odleżyny jest 2.8 razy większe niż pacjenta bez odleżyn. Natomiast zagrożenie odleżyn zwiększają takie stany chorobowe jak cukrzyca i otyłość.

Bandaż z elastyczną elektroniką został przetestowany na skórze szczurów. Wykrywa on zmiany elektryczne tkanki (monituruje zmiany jej właściwości elektrycznych), które mają miejsce kiedy komórki zaczynają obumierać. W przeprowadzonych doświadczeniach udało się wykryć różne stopnie uszkodzenia tkanek.

Dr Michael Harrison z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco wyjaśnia, że bandaż może zapewnić system wczesnego ostrzegania, pozwalający interweniować, zanim uraz będzie stały, a wykrycie odleżyn na samym początku pozwoli wyeliminować ucisk.

Badacze wykorzystali spektroskopie impedancyjną, która w przeszłości była wykorzystywana np. do hodowli komórek lub stosunkowo prostych pomiarów w tkankach.

Dr Sarah Swisher z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley twierdzi, że unikatowe rozszerzenie stosowania spektroskopii impedancyjnej do wykrywania i ekstrahowania użytecznych informacji z ran rozwijających się w ciele, jest dużym postępem.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Na rynku pojawił się nowy

Na rynku pojawił się nowy balsam na odleżyny. Pracuję w hospicjum i przerabiałam chyba wszystkie środki łagodzące.
Ten balsam wyjątkowo dobrze nawilża, szybko się wchłania i stosujemy go także jako środek poślizgowy do masażu chorych.

Chodzi mi oczywiście o

Chodzi mi oczywiście o Balsam Q

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania