Rak trzustki może być leczony ekstraktem z drzewa

Neem - Miodla indyjska, melia indyjska - Aarya Veppu or Indian-lilac Azadirachta indica in Hyderaba

Obecnie nie ma dostępnych skutecznych metod leczenia raka trzustki, dlatego istnieje potrzeba opracowania nowych leków, które pozwoliłby na efektywne leczenie. Po przeprowadzeniu testów w laboratorium na komórkach oraz na myszach, naukowcy zaproponowali, że nimbolidyna - naturalny ekstrakt z liści drzewa neem - może spełnić tę potrzebę.

W czasopiśmie Scientific Reports, zespół naukowców naukowców zajmujący się biomedycyną z Texas Tech University Health Sciences Center El Paso (TTUHSC El Paso) poinformował, w jaki sposób nimbolidyna może powstrzymać raka trzustki - jego rozwój i rozprzestrzenianie się - bez szkody dla normalnych, zdrowych komórek.

Rak trzustki jest czwartą najczęstszą przyczyną zgonów powodowanych nowotworami w Stanach Zjednoczonych i przewiduje się, że stanie się drugą najczęstszą przyczyną w roku 2020. Autorzy zauważają, że jest to jeden z najważniejszych rodzajów raka, ponieważ w przypadku zachorowania mniej niż 6 pacjentów na każdych 100 przeżywa więcej niż 5 lat od diagnozy.

Główną przyczyną tak dużej śmiertelności z powodu raka trzustki jest to, że ten typ nowotworu jest bardzo trudny do wykrycia we wczesnym stadium, zanim rak zaczyna być inwazyjny i rozszerzać się na otaczające go tkanki i inne narządy.

W konsekwencji, u większości pacjentów rak trzustki rozpoznawany jest, gdy choroba jest w zaawansowanym stadium. Dla nich, operacja rzadko jest rozwiązaniem, co podkreśla znaczenie znalezienia nowych terapii/metod leczenia.

Źródło: MNT

Napisz opinię

  • Dozwolone tagi HTML: <strong> <cite> <i> <b> <ul> <li>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

CAPTCHA
Pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zapobiec spamowi.
Image CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie).

Konto użytkownika

Aby się zalogować przejdź na stronę: Strona logowania